Pierwsze regionalne centrum dystrybucyjne Rossmanna dla północnej Polski rozpoczęło pracę. W Grudziądzu zakończyła się budowa magazynu o powierzchni 22 tys. mkw.

Budowa trwała 10 miesięcy. Przez ten czas powstał magazyn o wysokości składowania do 12 metrów oraz budynek biurowo-socjalny o powierzchni 1,5 tysiąca mkw. W pierwszym etapie stan magazynowy wyniesie 1000 palet. Ilość artykułów, palet oraz obsługiwanych procesów będzie systematycznie zwiększana.

Firma Rossmann w centrum w Grudziądzu zatrudniła już 10 osób. Są to przede wszystkim magazynierzy, ale także pracownicy działu administracji, kadr, IT oraz BHP. Łączna liczba pracowników będzie wkrótce zwiększona do 100.

- Ukończyliśmy jedną z najważniejszych inwestycji minionego roku. W następnych latach planujemy rozbudowę magazynu o kilkanaście tysięcy metrów. Liczymy jednak, że już teraz efekty odciążenia centralnego magazynu w Łodzi będą widoczne - mówi Marek Maruszak, prezes zarządu Rossmanna.

Centrum logistyczne największej w Polsce sieci drogeryjnej powstało na terenie Grudziądzkiego Parku Przemysłowego. Docelowo centrum dystrybucyjne Rossmanna ma zajmować 35 tys. metrów kwadratowych i zatrudniać blisko 180 osób.

- Od chwili podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy centrum logistycznego w Grudziądzu minęły niecałe 3 lata. Gratuluję tak sprawnego przeprowadzenia fazy projektowej i budowlanej. Przy tej okazji chciałbym również raz jeszcze podziękować za ulokowanie inwestycji w naszym mieście oraz za współpracę z lokalnymi firmami, które brały udział w realizacji inwestycji. Dzięki budowie magazynu powstało wiele tak cennych miejsc pracy, a nasze miasto ma szansę na długofalowy rozwój. Ta inwestycja to także dowód na to, że przyjęliśmy właściwą strategię promocji gospodarczej, a Grudziądz ma potencjał, który przyciąga inwestorów - mówi prezydent Grudziądza Robert Malinowski.

Centrum dystrybucyjne nie jest jedyną inwestycją Rossmanna w Grudziądzu. Firma ma w tym mieście już trzy sklepy, w których zatrudnia 30 osób. Wkrótce w Galerii Alfa zostanie otwarta kolejna, czwarta drogeria.