Polska firma Promag specjalizująca się w wyposażeniu magazynów, która w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia, planuje inwestycję w Koninku (woj. wielkopolskie).

W 2011 roku firma podjęła decyzję o budowie nowoczesnego Centrum Logistycznego w Koninku, przy trasie Poznań-Katowice, 5 km od granic miasta i przy węźle autostrady A2.

- Decyzja o zakupie 5 ha działki, na której stanąć mają budynki magazynowo-serwisowo-biurowe, była efektem nie tylko zwiększonego zapotrzebowania na powierzchnię magazynową, ale też wynikiem naszej strategii działania, która zakłada ciągłe podnoszenie jakości obsługi klientów - czytamy w oświadczeniu firmy.

Obiekty w Koninku będą pełniły funkcję centrum dystrybucyjnego dla 10 dddziałów Promagu na terenie całej Polski oraz sprzedaży wysyłkowej Promag S.A.

W I etapie inwestycji powstanie budynek o powierzchni 8500 metrów kwadratowych, w przeważającej części zajmowanej przez magazyn. W obiekcie mieścić się też będzie Serwis Centralny. Na piętrze zlokalizowane zostaną pomieszczenia biurowe dla kadry logistycznej firmy.

Uroczyste otwarcie zaplanowano na 25 maja br., kilka dni później pierwsi klienci otrzymają wysłane z magazynu w Koninku przesyłki z urządzeniami zakupionymi w Promag S.A.

To już kolejna inwestycja firmy w ostatnich latach. W 2005 roku obok siedziby firmy w Poznaniu uruchomiono Magazyn Centralny., który jednak po kilku latach funkcjonowania przy ul. Romana Maya nie był już w stanie sprostać stale rosnącym potrzebom logistycznym Promagu.