Prologis, Inc. poinformował o nabyciu przez Prologis European Properties Fund II („PEPF II”) portfolio o powierzchni około 230 000 metrów kwadratowych w Czechach, Polsce i na Słowacji. Agencja nieruchomości JLL reprezentowała Prologis w transakcji zawarcia umowy.

Portfolio obejmuje 23 budynki dystrybucyjne klasy A. W Polsce w ramach portfolio znajdą się 4 nieruchomości o łącznej powierzchni 55 400 mkw. w Warszawie, które zostały nazwane Prologis Park Warsaw-Żerań są położone niedaleko centrum miasta, na wschód od autostrady A2, regionalnego kluczowego szlaku transportowego.

Pozostałe obiekty to 17 nieruchomości o łącznej powierzchni 163 000 mkw. w Pradze. Przejęty kompleks, który przyjął nazwę Prologis Park Prague-Rudna położony jest przy autostradzie D5 z bezpośrednim połączeniem do Niemiec, w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Pradze. Dodatkowo 2 nieruchomości o łącznej powierzchni 11 600 mkw. znajdują się w Bratysławie. Budynki te graniczą z Prologis Park Bratislava i obejmują 7.8 hektara terenu z możliwością rozbudowy o kolejne 38 400 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej.

- Cieszymy się z zakupu tak atrakcyjnie położonych obiektów logistycznych po cenie niższej od kosztów odtworzenia. Te wysokiej jakości budynki wzbogacą nasze obecne portfolio. Zwłaszcza w przypadku obiektów w Pradze, zlokalizowanych na terenie parku o ugruntowanej pozycji, możemy liczyć na zwiększone zainteresowanie najemców, którzy prócz dostępu do nowoczesnej powierzchni magazynowej, będą mogli skorzystać z wykwalifikowanej siły roboczej. – powiedział Philip Dunne, prezes Prologis Europe.