Prologis Inc. uroczyście otworzył budynek typu Small Business Unit (SBU) o powierzchni 16 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Chorzów. Obiekt został wynajęty w 60 procentach. Jest to już ostatnia inwestycja na terenie największego w Polsce centrum dystrybucyjnego o całkowitej powierzchni 251 000 metrów kwadratowych.

Uroczystość, w której udział wzięli przedstawiciele miejscowych władz, klienci i partnerzy biznesowi, odbyła się pod hasłem „Ułóż biznes według swoich potrzeb”, które podkreśla korzyści, jakie dają klientom małe, magazynowe i biurowe moduły biznesowe. Dzięki możliwości połączenia obu rodzajów tych powierzchni pod jednym dachem budynek SBU można łatwo dostosować do skali prowadzonego biznesu.

- Otwarty dziś budynek, to drugi tego typu obiekt w polskim portfolio Prologis - powiedział Paweł Sapek, senior vice president i country manager Prologis w Polsce. - Po sukcesie ukończonego dwa lata temu budynku SBU w Prologis Park Wrocław III, zdecydowaliśmy się na zrealizowanie podobnej inwestycji na Śląsku. Byliśmy pewni,że elastyczność w doborze powierzchni magazynowej i biurowej znajdującej się w administracyjnych granicach miasta, szybko przyciągnie klientów. Potwierdza to fakt, że budynek został już w 60 procentach wynajęty.