Spółka deweloperska SwedeCenter wybrała firmę PORR (Polska), jako generalnego wykonawcę powstającego w Poznaniu kompleksu biurowego Business Garden. Kontrakt dotyczy realizacji pierwszego etapu inwestycji, której zakończenie zaplanowano na koniec 2014 roku.

Business Garden Poznań to nowoczesny park biznesowy o planowanej powierzchni najmu około 80 000 metrów kwadratowych. Składać się będzie z dziewięciu budynków biurowych klasy A usytuowanych na sześciohektarowej działce przy skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej, Bułgarskiej i Łubieńskiej.  

Projekt zostanie zrealizowany w dwóch etapach. Rozpoczęcie pierwszego z nich, którego wykonawcą została firma PORR (Polska), zaplanowano na pierwszy kwartał 2013 roku. Zakres prac obejmuje realizację czterech budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu około 42 000 metrów kwadratowych.

- Firma PORR (Polska) została wybrana na generalnego wykonawcę spośród blisko 10 firm startujących w przetargu. Jest to doświadczony wykonawca i jestem przekonany, że nasz wybór okaże się trafny. Z niecierpliwością oczekujemy na rozpoczęcie prac budowlanych pierwszego pro-ekologicznego parku biznesowego w Poznaniu - mówi Roger Andersson, dyrektor zarządzający SwedeCenter.

- Z dużym zaangażowaniem przystąpiliśmy do przetargu na wyłonienie generalnego wykonawcy Business Garden Poznań. W trakcie trwających parę miesięcy negocjacji kontraktowych udało się nam przedstawić ofertę, która przekonała inwestora, że wybór naszej firmy gwarantuje realizacje inwestycji w zakładanym budżecie, terminie i oczekiwanej jakości. Jesteśmy przekonani, że po wcześniejszych naszych udanych realizacjach w Poznaniu, również Business Garden Poznań będzie doskonałą wizytówką firmy PORR (Polska),  a SwedeCenter dołączy do szerokiego grona naszych zadowolonych partnerów - dodaje Peter Hartmann, Członek Zarządu PORR (Polska).

Kompleks będzie oferować w pełni niezależne i komfortowe środowisko pracy. Powstaną tu biura, punkty usługowe i liczne udogodnienia dla najemców. Podobnie jak pozostałe inwestycje SwedeCenter, kompleks w Poznaniu został zaprojektowany w oparciu o nowoczesne i energooszczędne rozwiązania techniczne zgodne z zasadami zrównoważonego budownictwa. Projekt ubiega się o przyznanie certyfikatu LEED.

Planowana inwestycja jest drugim parkiem biznesowym realizowanym przez SwedeCenter pod marką Business Garden. Pierwszy tego typu kompleks powstaje w Warszawie, kolejny planowany jest we Wrocławiu. W sumie dostarczą 280 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowo-usługowej.