arvato Polska, jeden z największych dostawców usług outsourcingowych dla e-commerce, uruchomił w Polsce nowy magazyn. Obiekt o powierzchni 7 tys. mkw, zlokalizowany jest w rejonie Poznania.

Nowa inwestycja związana jest z ciągłym wzrostem spółki oraz rozwijanymi i nowo pozyskanymi kontraktami logistycznymi. Powierzchnia to magazyn klasy A, wyposażony w odpowiednią, nowoczesną infrastrukturę magazynową i systemową w pełni dostosowaną do wymogów w ramach realizowanych kontraktów obejmujących rynek ogólnopolski i europejski. Uruchomiony magazyn dostosowany do potrzeb obecnych i nowych klientów, umożliwi prowadzenie sprawnego przepływu towaru, co w konsekwencji wpłynie na szybkość i elastyczność w  reagowaniu na zmienne potrzeby rynku e-commerce. Ze względu na swoje dogodne położenie na trasie Warszawa – Poznań – Berlin oraz zakres realizowanych serwisów, nowa lokalizacja jest kolejnym elementem, będącym czynnikiem przewagi konkurencyjnej arvato Polska na rynku.

- Magazyn został dostosowany i uruchomiony przez nas w błyskawicznym tempie, bo zaledwie w ciągu 4 tygodni. Obecnie koncentrujemy się na tym, aby szybko i bezbłędnie wykonywać wszelkie operacje logistyczne dla naszych klientów – mówi Lidia Ratajczak-Kluck, Dyrektor SG SCM w arvato Polska.