21 listopada odbyła się uroczysta inauguracja Centrum Zaawansowanych Technologii Nobel Tower. Nobel Tower to zlokalizowany w centrum Poznania nowoczesny budynek - Park Naukowo Technologiczny, w którym znajdują się powierzchnie biurowe, laboratoryjne i sale konferencyjne.

Głównym celem Centrum Zaawansowanych Technologii jest wsparcie nowo powstających firm, rozwój firm innowacyjnych, zbudowanie relacji pomiędzy nauką a biznesem, promowanie innowacyjnych idei. Główną specjalizacją parku technologicznego jest branża medyczna oraz IT. Nobel Tower to 14-kondygnacyjny, inteligentny, energooszczędny i przyjazny dla zdrowia, "zielony" budynek w komforcie klasy A.

Całkowita powierzchnia budynku to 13 tys. mkw., w tym 7 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, laboratoryjnej i usługowej. W Centrum znajduje się Inkubator, Data Center, Centrum Diagnostyki Obrazowej, sale konferencyjne oraz podziemny parking. Inkubator zaprasza małe firmy i start-upy, którym oferuje wyposażone biura i laboratoria, nowoczesną infrastrukturę i usługi wsparcia biznesu.