Pierwsze kroki ku utworzeniu w Augustowie podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W środę, 10 lutego burmistrz Augustowa Wojciech Walulik i prezes zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Robert Żyliński podpisali porozumienie o podjęciu współpracy w zakresie utworzenia w Augustowie podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- To niezwykle istotne wydarzenie dla rozwoju gospodarczego Augustowa. Głęboko wierzę, że uda nam się w krótkim czasie dopełnić wszelkich formalności i jeszcze w 2016 r. powstanie podstrefa Augustów w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. - zaznaczył burmistrz Augustowa Wojciech Walulik - Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby w najbliższym możliwym czasie złożyć wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na uzbrojenie 20 ha terenów inwestycyjnych pozyskanych w maju 2015 r.

Porozumienie podpisali w imieniu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: prezes zarządu Robert Żyliński oraz wiceprezes Józef Góralczyk.

- Cieszę się, że Augustów otworzył kolejne drzwi na drodze do rozwoju przedsiębiorczości. Pozyskanie terenów inwestycyjnych było historycznym momentem dla Augustowa. Kolejnym ważnym krokiem było uwolnienie miasta od ograniczeń związanych z ustawą uzdrowiskową. Dzisiaj podpisaliśmy dokument, który z pewnością zaowocuje utworzeniem w Augustowie podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - podkreślił prezes zarządu Suwalskiej SSE Robert Żyliński.


Prezes zarządu Suwalskiej SSE Robert Żyliński

W porozumieniu podpisanym 10 lutego obie strony wyrażają wolę współpracy w zakresie utworzenia w Augustowie podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Gmina Miasto Augustów zobowiązuje się do przygotowania wniosku o rozszerzenie granic Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, natomiast Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna deklaruje wszelkie wsparcie w zakresie dopełniania formalności z tym związanych.