Goodman buduje dla The Hut Group (“THG”), centrum produkcyjno-logistyczne o powierzchni 61 800 mkw. w Goodman Wrocław V Logistics Centre.

Nowy magazyn jest pierwszą inwestycją THG w Polce i zwiastunem szerszego wejścia firmy na rynek kontynentalnej Europy. Inwestycja będzie łączyła w sobie funkcje produkcyjną i logistyczną, a dodatkowo pomieści 3 500 m2 powierzchni biurowej. Położona będzie pod Wrocławiem, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S8, zapewniając dogodny dojazd do głównych ośrodków miejskich w Polsce, Niemczech i w Czechach. Lokalizacja nowego centrum pozwoli na łatwą dystrybucję produktów THG do konsumentów w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

- Nowe centrum produkcyjno-logistyczne THG w Europie pozwoli nam na szybsze i skuteczniejsze dotarcie do niemal 300 mln klientów internetowych, - powiedział Matthew Moulding, założyciel i Prezes Zarządu The Hut Group.

- Wrocław został wybrany na lokalizację naszego nowego centrum produkcyjno-logistycznego z uwagi na szereg czynników: doskonałą infrastrukturę drogową, dogodne połączenia lotnicze z Wielką Brytanią, bliskość niemieckiej i środkowoeuropejskiej bazy klientów, a także dostępność wykwalifikowanych pracowników na Dolnym Śląsku. W połączeniu z naszym europejskim centrum operacyjnym w Berlinie, nowa inwestycja mocniej zaznaczy naszą obecność na kontynencie, umożliwiając szybszą obsługę klientów, - dodaje Moulding

- Goodman dostarczył jak dotąd dla sektora e-commerce w Polsce ponad ćwierć miliona mkw. przestrzeni logistycznych dostosowanych do potrzeb klientów i wciąż zwiększa swoje zaangażowanie w ten segment. Obserwujemy silny popyt ze strony firm e-commerce na polskim rynku, co pokazuje zarówno atrakcyjność kraju jako hubu dla firm prowadzących sprzedaż internetową oraz doświadczenie Goodmana w dostarczaniu szytych na miarę rozwiązań dla firm z tego sektora, - powiedział Błażej Ciesielczak, Dyrektor Regionalny Goodmana na Europę Środkową i Wschodnią

Budowa nowego magazynu rozpoczęła się w październiku 2017 r. Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2018 r.