PORR Polska prowadzi dwa projekty z zakresu budownictwa kubaturowego. Pierwszy z nich to ukończenie przerwanych prac przy budowie hotelu Renaissance na Lotnisku Chopina w Warszawie, które zostało zlecone firmie po wygraniu przez nią kolejnego rozpisanego przetargu. Równolegle PORR Polska otrzymała kontrakt na wybudowanie we Wrocławiu kompleksu mieszkaniowo-usługowego wraz z niezbędnym uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu w ramach generalnego wykonawstwa.

- Obydwa zlecenia podkreślają wysokie poważanie, jakim PORR cieszy się w budownictwie kubaturowym na swoim krajowym rynku. Niezwykle ceniona jest jakość naszych prac, precyzja w zarządzaniu projektami i w kalkulacji ich kosztów, a także niezawodność zespołów PORR Polska – cieszy się z sukcesu Karl-Heinz Strauss, CEO PORR AG.

Na Lotnisku Chopina w Warszawie PORR Polska buduje swój szesnasty hotel. Pięciogwiazdkowy Renaissance będzie pierwszym obiektem tej marki w Europie Środkowo-Wschodniej. Na ośmiu kondygnacjach zlokalizowanych jest łącznie 225 pokoi dla 400 gości, kilka sal konferencyjnych, kompleks spa, basen i centrum fitness oraz restauracja. Dla kierowców zaplanowany jest trzypoziomowy parking. Wartość zlecenia wynosi ok. 26,7 mln euro. Prace budowlane rozpoczną się na początku kwietnia i mają być zakończone w ciągu 15 miesięcy.

We Wrocławiu, czwartym co do wielkości mieście w Polsce – dla inwestora mLocum S.A. – realizowany jest obiekt mieszkaniowo-usługowy, drugi etap projektu Tumskie Ogrody. W inwestycji o powierzchni użytkowej wynoszącej prawie 20 000 m kw.  powstanie 199 mieszkań i osiem lokali usługowych. Dla samochodów osobowych przewidziano ponad 150 miejsc parkingowych w dwupoziomowym garażu. Budowa rozpoczęła się w połowie marca. Zakończenie zaplanowano na listopad 2016 roku. Wartość zlecenia wynosi ok. 10 mln euro.