Płock wzbogaci się o kolejną galerię handlową - CH Graniczna, które powstaje przy ul. Popiełuszki. Wraz z centrum zostanie wybudowany supermarket budowlany Leroy Merlin. 

Centrum handlowe Graniczna powstaje w rejonie ul. Granicznej, Wyszogrodzkiej i ks. Jerzego Popiełuszki. Za projekt inwestycji odpowiedzialna jest firma Budoplan. W celu realizacji projektu powołana została spółka celowa Centrum Graniczna powiązana m. in. z warszawską firmą deweloperską Tryboń Projektowanie i Powiernictwo Inwestycyjne. Ukończenie obiektów planowane jest na koniec 2013 roku, a wartość całej inwestycji szacowana jest na kilkadziesiąt milionów złotych.

Jednocześnie ruszyły prace na budowie Leroy Merlin w Płocku. Wartość inwestycji wyniesie ponad 30 mln zł netto. Budowa budowa Leroy Merlin w Płocku, które powstaje w ramach Centrum Handlowego Graniczna, potrwa 8 miesięc. Zbudowana zostanie jednokondygnacyjna hala z przyległym dwukondygnacyjnym budynkiem, który pomieści pomieszczenia biurowo-socjalne. W hali znajdzie się też dwukondygnacyjna część mieszcząca powierzchnie techniczne przeznaczone na stacje transformatorowe, rozdzielnie elektryczne średniego i niskiego napięcia, kotłownię i pompownię wody na potrzeby instalacji tryskaczowej. Powstaną również drogi wewnętrzne, chodniki i parkingi o łącznej powierzchni 24 tys. m kw.

Hipermarket w Płocku, o powierzchni zabudowy 15 tys. m kw. i kubaturze niemal 140 tys. m sześc. będzie jednym z większych obiektów sieci Leroy Merlin w Polsce.

- Na połowę listopada przewidujemy zamknięcie budynku – mówi Aleksander Piliński, kierownik budowy Skanska.

Zakończenie robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zaplanowane jest na drugą połowę lutego 2014 roku.