12,6 miliona złotych – za tyle Polskie Koleje Państwowe S.A. sprzedały nieruchomość przy ulicy Braniborskiej we Wrocławiu. Do końca roku kolej planuje sprzedaż kilkudziesięciu nieruchomości na terenie województwa dolnośląskiego. 

Nabywcą dwóch działek o powierzchni 1,21 hektara została prywatna firma, która nie zgodziła się na ujawnienie nazwy. Transakcja została sfinalizowana w styczniu. PKP zarobiły na sprzedaży działki położonej na tyłach Galerii Wnętrz Domar 12,6 mln złotych. Po raz pierwszy działka została wystawiona na sprzedaż przed rokiem i wyceniono ją wówczas na 23 mln zł.

W tym roku w ofercie PKP S.A. na Dolnym Śląsku pojawi się kilkadziesiąt nieruchomości zlokalizowanych nie tylko we Wrocławiu, ale również w Świebodzicach czy Legnicy. PKP ma nadzieję, że inwestorzy skuszą się m.in. na projekt hotelowo-biurowy, który ma szansę powstać na nieruchomości o pow. 1,26 ha przy ulicy Suchej we Wrocławiu. Działka położona jest niedaleko centrum, w pobliżu dworca Wrocław Główny, ale chociaż działka jest wystawiona na sprzedaż od 2011 roku, PKP nie znalazło na razie kupca.