PKP S.A. wybrała krótką listę inwestorów, których zaprosiła do złożenia ofert na komercyjne zagospodarowanie terenów przy dworcu Warszawa Główna.

Spośród sześciu przedsiębiorstw, które w lipcu złożyły ofertę współpracy z PKP przy projekcie Warszawa Główna, wybrano następujące: ECE Projektmanagement Polska, Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI SA, Konsorcjum: HB Reavis Poland i Polcom Investment XIII, Karam Enterprise z grupy ImmoFinanz oraz Neinver Polska.

– Ostateczne zagospodarowanie nieruchomości będzie zależało od ofert przedstawionych przez inwestorów. Zakładamy integrację środków transportu publicznego i stworzenie nowoczesnej zabudowy komercyjnej. Zależy nam na tym, aby inwestycja przyniosła korzyści nie tylko PKP S.A. i inwestorowi, ale przede wszystkim pasażerom i mieszkańcom stolicy  - mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP S.A.

Do dyspozycji inwestora będzie 10 ha terenu położonego w odległości niespełna półtora kilometra od ścisłego centrum Warszawy. Wyłonienie inwestora planowane jest na przełom 2014/2015. Wartość projektu może wynieść do 3,6 mld zł.