PKP S.A. przesunęła termin składania Odpowiedzi na Zaproszenie przez deweloperów, związane z trwającym powstępowaniem na wybór inwestora dla zagospodarowania terenu Warszawy Głównej.

Decyzja o przesunięciu terminu wiąże się ze sporym zainteresowaniem inwestorów realizacją przedsięwzięcia. Ze względu na złożoność projektu, wielu z nich zwracało się do PKP S.A. z taką prośbą.

- W związku z dużym zainteresowaniem potencjalnych inwestorów i oczekiwania z ich strony przesunęliśmy termin składania dokumentów na koniec lipca. Chcemy dać szansę wszystkim podmiotom i jednocześnie zwiększyć możliwości wyboru najlepszej koncepcji – mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP S.A.

Inwestycja przy Warszawie Głównej obejmować będzie realizację nowoczesnej zabudowy komercyjnej. Planowane jest przywrócenie ruchu kolejowego do stacji Warszawa Główna, stworzenie nowej przestrzeni związanej z działalnością komercyjną oraz integracja transportu publicznego.

Inwestor będzie miał do zagospodarowania 10 ha terenu położonego w centrum miasta. Szacowany koszt inwestycji może sięgnąć nawet 900 mln euro.