Prace na placu budowy dworca Kraków Płaszów nabierają tempa. Wyburzono parterową część budynku, która nie była objęta modernizacją. Trwa oczyszczanie terenu po rozbiórce. Pozostały fragment budynku przejdzie kompleksową modernizację.

- Aktualnie prowadzone są prace związane z demontażem instalacji wewnętrznych i prace rozbiórkowe w pomieszczeniach biurowych na piętrze budynku. Kolejnym krokiem będzie otwarcie dworca tymczasowego i remont dachu – mówi Wojciech Rokicki, dyrektor Departamentu Inwestycji w PKP S.A.

Wszystkie prace wyburzeniowe w obrębie budynku dworca zakończą się w połowie marca. Po zakończeniu modernizacji dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Układ kas oraz pomieszczeń komercyjnych zostanie zamieniony w taki sposób, aby osoby z ograniczoną mobilnością ruchową mogły z nich swobodnie korzystać. Ponadto modernizacja zakłada wymianę okien, drzwi oraz instalacji wewnętrznych. Odnowiona zostanie również elewacja budynku. Na dworcu pojawi się także część usługowo-handlowa, na piętrze znajdą się natomiast pomieszczenia biurowe.

Obecnie pasażerowie nadal obsługiwani są w starym budynku. Kontenerowy dworzec tymczasowy planujemy uruchomić na początku marca br. Podróżni będą wcześniej informowani o zmianach w organizacji ruchu. Pojawią się mobilni informatorzy oraz specjalne oznakowanie wskazujące drogę do dworca tymczasowego.

Roboty budowlane prowadzi Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec 2015 r. Wartość inwestycji to 5,5 mln zł.