Dzięki umowie zawartej podczas tegorocznych targów inwestycyjnych MIPIM w Cannes między Echo Investment a Tieto Poland, Aquarius Business House rozpocznie drugi etap inwestycji.

Tieto Poland oficjalnie potwierdził tzw. „opcję ekspansji” i zwiększył powierzchnię wynajmowaną w należącym do Echo Investment biurowcu Aquarius Business House we Wrocławiu do ponad 8 500 mkw.

Tieto Corporation jest międzynarodowym koncernem informatycznym. Swoje oddziały ma w niemal 30 krajach, w tym także w Polsce i zatrudnia ponad 18 00 osób. W biurach w Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu łącznie pracuje ponad 1 200 osób.

Przedstawiciele firm Echo Investment i Tieto spotkali się przy okazji międzynarodowych targów inwestycyjnych MIPIM we francuskim Cannes. Na stoisku targowym miasta Wrocławia, w obecności wiceprezydenta Wrocławia Adama Grehla, doszło do zawarcia porozumienia dotyczącego zwiększenia powierzchni biur wynajmowanych przez Tieto w realizowanym przez Echo Investment biurowcu.

Zwiększenie powierzchni najmu przez Tieto oznacza, że projekt osiągnął zakładany poziom wynajmu powyżej 85 proc., co pozwala na rozpoczęcie realizacji II etapu inwestycji.

- Chciałbym podziękować firmie Tieto Poland, że doceniła nasze doświadczenie w realizacji powierzchni biurowych w Polsce. Wybór naszego projektu oraz decyzja o dalszym rozwoju firmy we Wrocławiu, w naszym budynku, to potwierdzenie, że projekt został dobrze przygotowany jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne, a także naszą ofertę biznesową. Cieszymy się, że nasze projekty oraz warunki komercyjne spełniają wymagania  naszych klientów - mówi Rafał Mazurczak, dyrektor sprzedaży w dziale projektów biurowych Echo Investment.

Tieto Poland w październiku 2011 roku wynajął powierzchnię w Aquarius Business House. Podpisane porozumienie potwierdza ostateczną wielkość powierzchni biurowej, którą Tieto Poland ma objąć pod koniec bieżącego roku. Wielkość wynajętej powierzchni to ponad  8 500 mkw.

Aquarius Business House powstaje w centrum Wrocławia u zbiegu ulic Borowskiej i Swobodnej. Projekt jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich rozpoczął się w czerwcu 2011 roku i zakończy w listopadzie tego roku. Zakończenie drugiego etapu zaplanowano na wrzesień 2013 roku. Wykonawcą stanu surowego obiektu jest Eiffage Budownictwo Mitex SA., natomiast projekt budynku powstał w pracowni Arcad z Kielc. Obiekt składa się z dwóch 7-kondygnacyjnych budynków. Powierzchnia biurowa całego obiektu przeznaczona na wynajem to 25 000 mkw.