Chociaż oficjalne otwarcie Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER nastąpi dopiero w styczniu 2012 roku, to już teraz do nowoczesnego wnętrza wprowadzają się pierwsi najemcy.

Oddana do użytku na przełomie listopada i grudnia nowa siedziba Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości to nawiązujący architektonicznie do sąsiadujących z nim budynków kompleksu Arkońska Business Park biurowiec mieszczący się w Gdańsku przy ul. Lęborskiej 3b. Partnerem projektu i administratorem Inkubatora jest założona w 2005 roku przez miasto Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości.

Całkowita powierzchnia budynku to prawie 10 tys. mkw., w tym powierzchnia użytkowa w kondygnacjach nadziemnych wynosi około 6,3 tys. mkw.

Członkowie społeczności Inkubatora mają do dyspozycji łącznie 129 miejsc parkingowych w części nadziemnej oraz podziemnej, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, lunch-bar oraz przedszkole. Około 60 proc. powierzchni przeznaczonej jest na biura i oferty wsparcia dla start–upów oraz firm prowadzących działalność gospodarczą nie dłużej niż 3 lata. Mogą one liczyć na szereg udogodnień, w tym niższe opłaty przez pierwszy okres działalności. W części inkubacyjnej budynku, według założeń, pierwsze kroki w biznesie stawiać może jednocześnie do 17 nowych podmiotów gospodarczych.

Pozostała powierzchnia jest przeznaczona dla klientów strategicznych, których obowiązują za najem stawki rynkowe. Przychody uzyskiwane z tej części finansować będą koszty wsparcia start-upów. Łączna powierzchnia najmu biurowca to 4,3 tys. mkw., zaaranżowana w przestrzenie o metrażach od 25 do ponad 2000 mkw. Powierzchnie obsługują 3 windy osobowe, a sprawne zarządzanie budynkiem wspomaga m.in. rozbudowany system BMS.

- Cieszy mnie duże zainteresowanie poszerzoną ofertą Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. Miastu leży na sercu stworzenie warunków do rozwoju nowych, innowacyjnych podmiotów gospodarczych działających zwłaszcza w perspektywicznych branżach, w których kluczowe znaczenie ma wiedza. Jestem przekonany, że zrealizowana w dużej mierze dzięki środkom miasta inwestycja, umożliwi ambitnym przedsiębiorcom realizację ich pomysłów, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego Gdańska. My gdańszczanie jesteśmy nie tylko twórczy, ale i potrafimy brać sprawy we własne ręce. Jestem przekonany, że firmy, które znajdą miejsce w nowo powstałym Inkubatorze, w przyszłości staną się wizytówką miasta Gdańska. Tych, którzy jeszcze się wahają, zapraszam do współpracy - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska.

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem do Inkubatora do części inkubowanej wprowadziło się już kilkunastu najemców reprezentujących rożne branże kreatywne. Zagospodarowana została także ponad połowa powierzchni komercyjnych. Wśród najemców, którzy wprowadzą się wkrótce do komercyjnej części, jest m.in. nowy inwestor na polskim rynku – firma OIE Support specjalizująca się w globalnych usługach e-lerningu.