Firmy Cartonplast i DENSO wynajęły ponad 8 tys. mkw. w Panattoni Park Mysłowice.  

Cartonplast zajmuje się przetwórstwem, obrotem i dostarczaniem przekładek z polipropylenu, które są stosowane w transporcie puszek oraz szklanych pojemników wykorzystywanych w przemyśle spożywczym. Firma stała się czołowym producentem w tej branży w Europie. Cartonplast w mysłowickim parku wynajął ponad 3640 mkw. – powierzchnia będzie służyć składowaniu wyrobów z tworzywa sztucznego.

Drugim najemcą jest japońska firma DENSO, która jest dostawcą wyposażenia dla branży motoryzacyjnej i producentem zaawansowanych technologii, systemów oraz części. W Panattoni Park Mysłowice zajmie ok. 4500 mkw., a wynajętą powierzchnię będzie wykorzystywać do produkcji zestawów wskaźników. Dla firmy ważne jest również to, że na Górnym Śląsku znajduje się najwięcej firm z sektora motoryzacyjnego. Inwestycje dużych koncernów (takich jak Fiat, Opel czy Isuzu) przyciągają firmy zajmujące się produkcją podzespołów – m.in. DENSO.

Firmy szukały nowoczesnej powierzchni usługowo-magazynowej na Śląsku, a spośród różnych obiektów to właśnie w Panattoni Park Mysłowice najlepiej spełniał oczekiwania obu zakładów. Dogodna lokalizacja parku ma się przyczynić do rozwoju obydwu firm i pozytywnie wpłynąć na ich wizerunek. Park położony jest niedaleko autostrady A4 oraz drogi ekspresowej S1, a od lotniska w Pyrzowicach dzieli go tylko 30 km – dzięki temu stworzone zostały idealne warunki dla dystrybucji krajowej oraz międzynarodowej. To jedno z największych centrów dystrybucyjnych w kraju docelowo będzie się składało z 7 budynków, których powierzchnia wyniesie ok. 200 tys. mkw.