Hotel Reservation Service (HRS.pl), Trigon Dom Maklerski S.A. oraz ZeroChaos to trzy firmy, które powiększyły powierzchnię biurową zajmowaną w Placu Unii w Warszawie. Nowe umowy dotyczą łącznie ponad 1 600 mkw. powierzchni.

Firma HRS wprowadziła się do Placu Unii bezpośrednio po oddaniu inwestycji do użytku, zajmując całe 11. piętro w budynku A (990 mkw.) oraz 545 mkw. na 9. piętrze. W czerwcu tego roku HRS wynajął pozostałą powierzchnię na 9. kondygnacji (ponad 440 mkw.) – najemca wprowadzi się tam za 6 miesięcy.

- Plac Unii spełnia nasze wszystkie wymagania względem nowoczesnej powierzchni biurowej – w zakresie lokalizacji, jakości wykończenia biur, zaplecza handlowo-usługowego oraz zarządzania budynkiem. W obliczu rozwoju HRS w Polsce, wynajem dodatkowej przestrzeni w Placu Unii był dla nas naturalnym wyborem – mówi Łukasz Dąbrowski, Senior Vice President Hotel Solutions.

We wrześniu br. swoje biuro w Placu Unii powiększy też Trigon Dom Maklerski S.A. Firma wynajęła dodatkowe 200 mkw. na 7. piętrze budynku A. Obecnie spółka zajmuje już w Placu Unii biuro o powierzchni 1 037 mkw. na 6. piętrze budynku B.

Z kolei firma ZeroChaos obecnie działająca na 9. kondygnacji budynku A, w październiku przeniesie się na 5. piętro budynku B. Najemca zwiększy przy tym ponad dwukrotnie zajmowaną powierzchnię do 961 mkw.

ZeroChaos jest globalnym dostawcą rozwiązań w zakresie pozyskiwania pracowników tymczasowych, w tym  usług w ramach Programów Usług Zarządzanych (MSP), Systemów Zarządzania Dostawcami (VMS), usług rejestrowania listy płac dla pracodawców o zasięgu globalnym, usług z zakresu określania zgodności i sprawdzania poprawności danych usługodawców, projektowego zarządzania umowami wdrożeniowymi, usług weryfikacji nowo zatrudnianych pracowników, usług w zakresie partnerstwa strategicznego pomiędzy pracownikami akademickimi a prywatnymi spółkami (Alumni/Private Label Solutions) oraz procesów rekrutacji podwykonawców (RPO).

- Umowy zwiększające powierzchnię zajmowaną przez aktualnych najemców to najlepszy dowód ich satysfakcji z wyboru Placu Unii. Cieszymy się, że możemy zapewnić czołowym firmom polskim i międzynarodowym komfortowe warunki pracy, które wspierają ich rozwój – komentuje Kamila Zębik, Partner Zarządzający w Grupie Liebrecht & wooD.

Właścicielem kompleksu Plac Unii jest Invesco Real Estate (IRE). Za wynajem powierzchni w Placu Unii odpowiada Liebrecht & wooD. Obiektem zarządza firma WeCare.