MLP Group, deweloper powierzchni magazynowych w Polsce, w I półroczu 2013 roku podpisał nowe umowy najmu na łącznie 48 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Obecnie posiadane przez Grupę grunty na terenie Polski (ponad 158 ha) pozwalają na udostępnienie docelowej powierzchni magazynowo-produkcyjnej sięgającej 720 000 mkw. 

- Pierwsze półrocze tego roku było dla nas bardzo udane, był to rekordowy okres w historii Grupy. Widzimy ożywienie na rynku i nasze plany zakładają jeszcze lepsze wyniki w drugiej połowie 2013 roku. Wciąż mamy bardzo duży potencjał do rozbudowy naszych parków logistycznych. Gwarantuje to dynamiczny rozwój Grupy także w kolejnych okresach. Rekordowe wyniki, bardzo dobra płynność finansowa dają nam duży potencjał na przyszłość. Naszym strategicznym celem jest podwojenie powierzchni magazynowo-produkcyjnych w ciągu 4 najbliższych lat.  – stwierdził Radosław T. Krochta, wiceprezes zarządu MLP Group S.A.

W pierwszych sześciu miesiącach 2013 r. najszybciej rozwijał się park MLP Pruszków II, gdzie wynajęto łącznie ponad 15,3 tys. mkw. Wśród nowych najemców jest między innymi spółka Igepa, czyli ogólnopolski dystrybutor papierów i kartonów graficznych. Z kolei lokalizację MLP Bieruń wybrała firma z branży automotive wynajmując nieco ponad  14,7 tys. mkw., a MLP Poznań zaoferował ponad 8,3 tys. mkw. firmie Piotr i Paweł, zarządzającej ogólnopolską siecią sklepów detalicznych. Docelowo w Poznaniu, na terenie o powierzchni ponad 19 hektarów, powstaną hale magazynowe o łącznej powierzchni około 102 000 mkw. Wszystkie te trzy centra mają jeszcze duży potencjał do dalszego rozwoju. Uwzględniając zawarte w I półroczu umowy najmu w poszczególnych obiektach aktualnie jest wykorzystanych po kilkanaście procent docelowej powierzchni magazynowo – produkcyjnej tych parków.

MLP Pruszków I to pierwszy park stworzony przez MLP Group i jest w pełni ukończony. Na terenie 43 ha zostało wynajętych ok. 165 000 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Park przyciągnął wiele firm produkcyjnych i logistycznych. MLP Tychy pozyskało logistyczną spółkę Mes Rota, która wynajęła blisko 4,2 tys. mkw i tym samym ten park również jest w 100 proc. obłożony.

- Dwa spośród pięciu posiadanych przez nas parków są praktycznie w pełni wynajęte. Olbrzymie szanse do dalszej ekspansji widzimy w pozostałych lokalizacjach. W ramach posiadanych gruntów w parkach Bieruń, Pruszków II i Poznań może jeszcze powstać około 400 tys. mkw. powierzchni magazynów. Planujemy dodatkowo uzupełniać bank ziemi nowymi zakupami gruntów pod nowe projekty parków. – podkreśliła Dorota Jagodzińska-Sasson, członek zarządu MLP Group