Miliony na strefy aktywności gospodarczej

  • 16 listopada 2018
  • info. prasowa

Miliony na strefy aktywności gospodarczej

To dobra wiadomość dla samorządów i inwestorów z Małopolski. Trwa nabór wniosków o dotacje na budowę nowych lub rozwój już istniejących stref aktywności gospodarczej. Do podziału jest ponad 103 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

To kolejny nabór, w ramach którego samorządy i podmioty, które zarządzają strefami aktywności gospodarczej (SAG), będą mogły zdobyć unijne dotacje.

– Rozwój gospodarczy Małopolski to jeden z kluczowych priorytetów samorządu województwa. Nie od dziś wiadomo, że motorem rozwoju gospodarki są prężnie działające strefy aktywności gospodarczej, które przyciągają do naszego regionu poważnych przedsiębiorców zarówno z kraju jak i zagranicy. Właśnie dlatego, tylko w tej perspektywie finansowej, na rozwój SAGów w Małopolsce przeznaczyliśmy łącznie ponad 250 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego, – mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys.

Jesienny nabór potrwa do 30 listopada 2018 r., do godziny 15.00. Dotacje mogą być przyznawane na m.in. „uzbrojenie” terenów pod inwestycje, czyli wyposażenie ich w niezbędną infrastrukturę. O wsparcie mogą się także starać projekty budowy dróg czy chodników na obszarze strefy czy budynków, które są niezbędne do działania danego SAG. Uwaga – strefy, których dotyczą inwestycje, muszą znajdować się na obszarze objętym SPR.

Wnioski można składać za pośrednictwem platformy internetowej e-RPO.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów