PDC Industrial Center 60 sp. z o.o., spółka z Grupy Marvipol, zawarła umowę deweloperską z Panattoni Europe dotyczącą wspólnej realizacji trzech projektów w ramach kompleksu magazynowo - logistycznego zlokalizowanego w gminie Grodzisk Mazowiecki. Równocześnie Marvipol i Panattoni zawarły przedwstępną umowę w sprawie nabycia przez PG Europe 42% udziałów w PDC Industrial Center 60.

Magazynowy kompleks, o powierzchni ok. 70 tys. mkw., będzie składał się z kilku budynków, realizowanych w ramach trzech projektów (o roboczych nazwach: 3GM, 4GM, 5GM). Ich realizacja będzie współfinansowana ze środków własnych Marvipol, który udzielił spółce PDC Industrial Center 60 pożyczki w wysokości 8,6 mln euro.

- Strategia rozwoju Grupy zakłada budowanie, w ramach dywizji deweloperskiej Grupy Marvipol, mocnego segmentu  logistyczno-magazynowy. Dotychczas zrealizowane wspólnie z Panattoni Europe dwa projekty, tworzące kompleks Panattoni Park Warsaw, utwierdziły nas w przekonaniu o zasadności ekspansji w tym obszarze rynku nieruchomości i intensyfikacji współpracy z Panattoni - informuje Mariusz Książek, prezes Marvipol. Prezes giełdowej spółki zwraca uwagę, iż skala projektów, które Marvipol i Panattoni zamierzają zrealizować w gminie Grodzisk Mazowiecki jest o ponad połowę większa od dotychczas zrealizowanych wspólnych przedsięwzięć. - Decyzję o wyborze tych projektów i zaangażowaniu się w ich realizację poprzedziła gruntowna, wielopłaszczyznowa analiza, przeprowadzona przez nasz wewnętrzny zespół oraz zewnętrznych ekspertów. Jestem przekonany, że grodziski kompleks logistyczny odniesie sukces rynkowy, a same projekty przyniosą satysfakcjonujący zwrot na zaangażowanym kapitale – ocenia Mariusz Książek, prezes Marvipol.

Prezes giełdowej spółki informuje, że zgodnie z założeniami projekty 3GM, 4GM i 5GM mają zostać ukończone w 2018 r. Również w tym roku mają zostać rozpoczęte negocjacje ws. sprzedaży grodziskiego kompleksu.