arvato Polska, dostawca usług outsourcingowych dla e-commerce, uruchomił w Polsce dodatkowe powierzchnie magazynowe – łącznie 10 tys. mkw. Nowe inwestycje związane są z rozwojem spółki i nowymi kontraktami.

Powiększona powierzchnia znajduje się w magazynach w Żernikach k. Poznania i w Błoniu k. Warszawy. Powierzchnie magazynowe będą wyposażone w nowoczesną infrastrukturę, w pełni dostosowaną do wymogów klientów rynku e-commerce, m.in. regały wysokiego składowania, regały półkowe, wózki RT, wózki kompletacyjne i terminale radiowe. Na nowej powierzchni magazynowej nastąpi zaimplementowanie funkcjonalności systemu WMS SAP, a docelowo magazyny zostaną wzbogacone o technologię pick-by-voice.

- Dynamiczny rozwój spółki to skutek właściwego dostosowania się arvato do potrzeb polskiego rynku. Stworzona przez nas formuła obsługi e-sklepów – One stop e-commerce spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród graczy rynku e-handlu, stąd nowe kontrakty i co za tym idzie potrzeba powiększenia powierzchni magazynowych – mówi Lidia Ratajczak-Kluck, dyrektor Obszaru Media, E-commerce, Programy Lojalnościowe w arvato Polska.