Warszawskie parki magazynowe zmieniły właściciela

  • 29 lipca 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Warszawskie parki magazynowe zmieniły właściciela (fot. freepik.com)

Parki magazynowe City Logistics Warsaw Airport I oraz City Logistics Warsaw II, zlokalizowane odpowiednio przy ul. Szyszkowej i ul. Odlewniczej w Warszawie, zmieniły właściciela. Grupa Marvipol oraz Grupa Panattoni, będące właścicielami ww. obiektów, sfinalizowały umowę ich sprzedaży do LaSalle Investment Management. Wartość transakcji sprzedaży obu parków z blisko 25 tys. mkw. łącznej powierzchni wynajmowalnej, to blisko 29 mln EUR.

– City Logistics Warsaw Airport I oraz City Logistics Warsaw II to wysokiej klasy parki magazynowe „ostatniej mili”. Popyt na tego rodzaju magazyny, stanowiące kluczowe ogniwo w łańcuchu dostaw produktów w obrębie miast, systematycznie rośnie, szczególnie w obecnej sytuacji, stymulującej m.in. rozwój rynku e-commerce. Niezmiennie uważamy, iż rynek nieruchomości magazynowych w Polsce ma bardzo dobre perspektywy rozwoju, a pandemia i jej konsekwencje dla życia gospodarczego i społecznego mogą jedynie dodatkowo wzmocnić fundamenty tego rynku. – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol Development.

Prezes giełdowej spółki szacuje, iż sprzedaż City Logistics Warsaw Airport I oraz City Logistics Warsaw II wygeneruje 40 mln zł dodatnich przepływów pieniężnych. – Środki te zostaną przeznaczone m.in. na realizację nowych inwestycji magazynowych. W 2020 r. rozpoczęliśmy już realizację projektu magazynowego we Wrocławiu, jak również porozumieliśmy się z grupą Panattoni w sprawie kolejnej wspólnej inwestycji w projekt magazynowy w Warszawie. Pracujemy nad dalszymi projektami i niewykluczone, że jeszcze w 2020 r. zdecydujemy się na kolejną inwestycję w tym obszarze. – dodaje Mariusz Książek. 

Obecnie Grupa Marvipol Development jest zaangażowana w projekty magazynowe z 156 tys. m² GLA, zlokalizowane w Warszawie i jej okolicach oraz we Wrocławiu.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów