Budowa parku logistycznego w Zgierzu rozpoczęta

  • 7 marca 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

Park Hillwood Zgierz

Hillwood Polska rozpoczął budowę nowego centrum logistycznego Hillwood Zgierz. To  kolejny projekt dewelopera w tym regionie (poprzednie inwestycje zrealizowane zostały w Kutnie i Strykowie). Pierwszą umowę na wynajem 17 000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej podpisano z 3LP SA, jednym z czołowych operatorów logistycznych w kraju.

Park Hillwood Zgierz wyróżnia doskonałe położenie, zaledwie 2,5 km od wjazdu na autostradę A2, w niewielkiej odległości od skrzyżowania autostrad A1 (północ–południe) i A2 (wschód–zachód). Lokalizacja zapewnia szybki i sprawny dojazd do granic z Niemcami, Czechami i Białorusią, a także do portów morskich w Gdańsku i Gdyni.

– Cieszymy się z rozpoczęcia budowy i podpisania pierwszej umowy najmu w tym projekcie z firmą 3LP, która już po raz kolejny wybrała obiekty Hillwood. Klienci kontynuujący współpracę z nami są wizytówką dobrze przeprowadzonych wcześniejszych transakcji i obsługi ich działalności we wcześniej wynajmowanych obiektach. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie i dotychczasową współpracę z 3LP we Wrocławiu, Siechnicach oraz Sycowie. – podkreśla Wojciech Dachniewski, Business Development Director Hillwood Polska.

Park Hillwood Zgierz zapewniać będzie podwyższony standard techniczny. Budynek będzie miał wysokość 12 metrów, podwyższoną odporność ogniową (+4000 mJ/mkw.) oraz zwiększoną nośność posadzki (do 8 t/mkw.) Do wynajęcia pozostaje 41 tys. mkw. Minimalny moduł magazynowy wynosi 3800 mkw. Co istotne, powierzchnia może być w pełni dostosowana do potrzeb przyszłego najemcy. W zależności od zapotrzebowania, deweloper dostarczy też powierzchnię biurową lub socjalną. 

– 3LP SA konsekwentnie od momentu powstania dynamicznie się rozwija, z tego wynika decyzja o nowej umowie najmu w Parku Hillwood Zgierz. Poszukiwaliśmy magazynu blisko centrum Polski, gdyż tego typu lokalizacje są najbardziej pożądane przez klientów z sektora e-commerce. Propozycja Hillwood Polska doskonale wpisała się w nasze potrzeby i kolejny raz potwierdziła naszą długofalową i owocną dla obu stron współpracę. – mówi Grzegorz Hachoł, Dyrektor Handlowy 3LP SA

Zakończenie budowy Parku Hillwood Zgierz planowane jest na trzeci kwartał 2022 r. 

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów