HB Reavis z nowym prezesem w Polsce

  • 1 marca 2021

Marcin Klammer, Jnowy prezes HB Reavis Polska

Marcin Klammer pełnił do tej pory funkcję dyrektora ds. rozwoju w Unibail-Rodamco-Westfield. Wcześniej był prezesem zarządu BNP Paribas Real Estate w Europie Środkowo-Wschodniej. Przez wiele lat zarządzał firmą Arcadis oraz był w niej dyrektorem jednego z kluczowych sektorów rynku na całą Europę.

Do zadań Marcina Klammera w nowej roli należeć będzie nadzór nad dokończeniem budowy flagowych inwestycji HB Reavis w Warszawie – wieżowca Varso Tower oraz kampusu biurowego Forest, jak również poszukiwaniem okazji do realizacji nowych projektów. W ramach ścisłego kierownictwa polskiego oddziału, Marcin Klammer będzie współpracował z członkami zarządu: Sebastianem Prociem, odpowiedzialnym za akwizycje i działalność deweloperską, Karolem Wyką, nadzorującym procesy wynajmu oraz Maciejem Olczykiem sprawującym pieczę nad budowlanym ramieniem HB Reavis.


Obecny prezes HB Reavis Poland, Peter Pecnik, pozostaje w strukturach Grupy HB Reavis jako jej dyrektor finansowy i wykonawczy odpowiedzialny m.in. za ogólny nadzór nad obecnością firmy w Polsce. W dotychczasowej roli, przez ponad dwa lata z powodzeniem bezpośrednio nadzorował aktywność deweloperską w Warszawie, procesy dezinwestycyjne (w tym sprzedaż biurowca Postępu 14 za ok. 87 mln euro) oraz rozwój usług dla klientów w ramach strategii workspace-as-a-service. Za jego kadencji zakończyła się realizacja budynków Varso 1 i 2 (ponad połowa powierzchni wielofunkcyjnego kompleksu Varso Place), które zostały oddane do użytku w blisko 100% wynajęte, a konstrukcja Varso Tower osiągnęła docelową wysokość. Zgodnie z planem postępuje też budowa i pozyskiwanie najemców kampusu biurowego Forest, którego pierwsza część będzie gotowa w najbliższych tygodniach.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów