Aż 7 biurowców Ghelamco posiada certyfikat BREEAM. Najnowszy, siódmy certyfikat, został właśnie przyznany inwestycji Łopuszańska Business Park.

Tym samym Ghelamco wzmocniło swój status regionalnego lidera pod względem liczby oddanych do użytku projektów biurowych certyfikowanych BREEAM w CEE.  Łączna, certyfikowana powierzchnia biurowa zrealizowana w Polsce przez Ghelamco to 190 000 mkw.

Europejski certyfikat BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessment Metod), poza inwestycją Łopuszańska Business Park, posiadają już: Trinity Park III – pierwszy w Polsce certyfikat BREEAM przyznany w 2010 r., Katowice Business Point, Crown Square, Mokotów Nova, prestiżowy Senator oraz T-Mobile Office Park – jako pierwszy w Polsce oddany do użytku obiekt biurowy z certyfikatem na bardzo wysokim poziomie „Excellent”.

Kompleks Łopuszańska Business Park przeszedł proces ewaluacji BREEAM z notą na poziomie 67 proc.,co pozwoliło na uzyskanie oceny na poziomie „very good”.

- W Ghelamco od lat kierujemy się zasadami zrównoważonego budownictwa i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić finalnym użytkownikom naszych biur najwyższą jakość, komfort i umożliwić zachowanie work-life balance przy jednoczesnych poszanowaniu dla środowiska naturalnego i miejskiego otoczenia inwestycji. Nasza wiodąca pozycja w Europie Środkowo-Wschodniej i siedem prestiżowych certyfikatów przyznanych inwestycjom Ghelamco to rezultat wieloletniej pracy nad wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań, ale także zobowiązanie i wyzwanie  dla nas jako dla dewelopera do dalszych wysiłków w tym zakresie. Mam nadzieję, że dzięki kolejnym projektom, takim jak powstający Warsaw Spire, który dostarczy kolejne 100 000 m2 certyfikowanej BREEAM powierzchni, uda się nam to osiągnąć – komentuje Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Certyfikat BREEAM ocenia budynek pod kątem bardzo zróżnicowanych aspektów takich jak samopoczucie i zdrowie użytkowników, zużycie wody, wydajność energetyczna, zastosowanie innowacyjnych technologii i materiałów, optymalne wykorzystanie terenu, redukcja zanieczyszczeń i odpadów, transport i lokalizacja inwestycji. Wszystkie te kryteria zrównoważonego budownictwa zostały wzięte pod uwagę w finalnej ocenie Łopuszańska Business Park. Obiekt jest wynajęty w 90 proc. przez firmy Alior, Allianz oraz Cemex. Inwestycja jest już podwójnie certyfikowana – od lipca 2013 r. projekt jest oficjalnym partnerem programu Komisji Europejskiej „GreenBuilding Programme”, który promuje rozwiązania zmierzające
w kierunku maksymalizacji efektywności energetycznej budynków.