Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, otrzymała decyzję o przedłużeniu ważności certyfikatu ekologicznego BREEAM dla budynku biurowego Sterlinga Business Center (SBC) w Łodzi. Od jesieni zeszłego roku obiekt, jako pierwszy w tym mieście, posiada certyfikat BREEAM In-Use International na poziomie „Excellent” w kategoriach „Asset” oraz „Building Management”.

- Przedłużenie ważności certyfikatu BREEAM to dowód naszego stałego zaangażowania w utrzymanie najwyższego standardu SBC, zarówno w zakresie sposobu zarządzania budynkiem jak i poszerzania zastosowanych w nim rozwiązań proekologicznych. Dzięki temu Sterlinga Business Center niezmiennie dzierży miano najnowocześniejszego budynku biurowego w Łodzi, który pozwala najemcom na optymalizację kosztów wynajmu biura przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne oraz komfort codziennej pracy – komentuje Przemysław Iznerowicz, dyrektor zarządzający w Hines Polska.

Sterlinga Business Center wykonany jest z przyjaznych środowisku materiałów budowlanych i wykończeniowych. W jego wnętrzu zastosowane zostały m.in. takie rozwiązania techniczne jak energooszczędne systemy grzewczo-chłodzące czy systemy ograniczające zużycie wody. W budynku prowadzona jest także segregacja odpadów. W procesie certyfikacji BREEAM wysoko oceniona została też atrakcyjna i dobrze skomunikowana lokalizacja SBC, a także rozwinięta infrastruktura rowerowa oraz propagowanie wśród najemców dojazdów do pracy rowerem lub w formie car-sharing’u.