Spółka Astris wybuduje w Krakowie przy ul. Promienistych biurowiec klasy A, o powierzchni użytkowej 12 8000 mkw.

Inwestycja obejmuje budowę budynku biurowo-usługowego z garażem podziemnym i infrastrukturą techniczną  z wjazdami z ulicy Promienistych i ulicy Lublańskiej. W ośmiopiętrowym budynku przewidziano  powierzchnie biurowe, magazynowe i stołówkę oraz garaże wielostanowiskowe dla samochodów osobowych oraz rowerów. Wysoki standard wykończenia budynku pozwoli po zakończeniu inwestycji uzyskać status biurowca klasy A.

Biurowiec ze względu na lokalizację będzie charakterystycznym punktem przy jednej z najważniejszych arterii Krakowa łączącej Śródmieście Krakowa z dzielnicą Nowa Huta. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2017 roku.

Podpisanie dwóch kluczowych dla realizacji całej inwestycji dokumentów – umowy na generalne wykonawstwo oraz umowy kredytowej zabezpieczającej finansowanie dla całego projektu kończy pierwszy etap doradztwa firmy Crido Legal, po którym nastąpi etap komercjalizacji inwestycji.

- Ruszamy z interesującym projektem. Świetna lokalizacja w Śródmieściu Krakowa, w uformowanej biznesowo okolicy z dobrą komunikacją, udogodnienia dla najemców, certyfikat LEED Gold, to tylko niektóre z atutów naszego biurowca. Potwierdzeniem atrakcyjności naszego budynku biurowo-usługowego jest również fakt, iż kilka zagranicznych firm już zwróciło się z zapytaniem i otrzymało od nas szczegółowe oferty najmu.– mówi Józef Tarnawski, członek zarządu spółki Astris spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k, będącej inwestorem.

- Nasz budynek jest dopasowany do wszystkich potrzeb dużych korporacyjnych najemców działających w Krakowie na rynku BPO i SSC. Bardzo dobrze zorganizowane miejsca pracy pozwolą przyciągnąć najlepszych pracowników do firm, które wynajmą u nas powierzchnię biurową – dodaje dyrektor projektu Jarosław Betka.

- Podpisanie umowy na generalne wykonawstwo z tak doświadczonym wykonawcą, jak również zapewnienie finansowania w silnym i stabilnym banku, pozwoliło na pozyskanie strategicznych partnerów przy realizacji tej inwestycji. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym procesie. Teraz czas na komercjalizację, gdzie inwestor liczy na pozyskanie atrakcyjnych najemców  – mówi Filip Grzesiak, Senior Associate w Crido Legal.

Doradztwo Crido Legal na rzecz Astris spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. obejmuje kompleksowe wsparcie inwestora w realizacji projektu, co dotyczy w szczególności przygotowania i negocjacji umowy na generalne wykonawstwo, negocjacji dokumentacji kredytowej, a następnie komercjalizacji inwestycji oraz bieżącego doradztwa w trakcie jej realizacji.

– Wpływ na decyzję kredytową miało dobre przygotowanie inwestycji pod względem lokalizacji, wyboru funkcji projektu oraz wyboru odpowiedniego generalnego wykonawcy – wyjaśnia Iwona Załuska, prezes zarządu Upper Finance Consulting, odpowiedzialnego za pozyskanie finansowania.