Liczący się na globalnym rynku, producent komponentów i systemów dla przemysłu motoryzacyjnego, norweski holding Kongsberg Automotive otworzył trzeci w Polsce zakład, który odpowiada za produkcje systemów podgrzewania do foteli samochodowych dla wielu prestiżowych marek.

Na 6 ha działce zlokalizowanej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej powstał obiekt o łącznej powierzchni 17 600 mkw. Wykonawcą inwestycji był znana z podobnych projektów firma Panattoni Europe.

– Zaangażowanie tak poważnego Inwestora to dowód na to, że podejmowane przez samorząd działania przynoszą rezultaty, – mówi Tomasz Chymkowski, naczelnik wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji w UG Brześć Kujawski.

– Gmina nieustannie dąży do budowania wizerunku miejsca z możliwościami, miejsca które chce i potrafi się rozwijać. Zaangażowanie i otwartość na współpracę, połączona z proinwestorskim podejściem, a także szybkimi działaniami przynoszą określone rezultaty. Brzeska Strefa Gospodarcza wpływa na rozwój regionu i konkurencyjność województwa, jednak przede wszystkim niesie nowe możliwości dla gminy. Wpływy z podatków, mimo częściowych ulg, są już widoczne i dają możliwości realizacji nowych inwestycji infrastrukturalnych, społecznych, kulturalnych i sportowych w gminie. Kolejne podmioty gospodarcze dają gwarancję, że tegoroczne wpływy do budżetu zwiększą się w najbliższym czasie kilkukrotni, – dodaje Chymkowski.