MM Systemy to pierwsza firma, która zainwestuje na nowych terenach strefowych we Wrzoskach w woj. opolskim. Ma to być nowoczesny zakład oparty o elementy przemysłu 4.0.

Nowa inwestycja jest na etapie negocjacji z przedstawicielami Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i starania się o pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenach objętych działaniem strefy. Inwestycja ma ruszyć w 2020 r.

– Głównym powodem wyboru tego miejsca był brak ograniczeń. Potrzebujemy 6-7 ha w dogodnej lokalizacji i we Wrzoskach taki teren można było wybrać. W innych miejscach, bo sprawdzaliśmy również inne lokalizacje, takie ograniczenia występowały – powiedział nam Roland Krause, prezes firmy MM Systemy. – Drugim – tak samo ważnym powodem - była przychylność władz Opola, otwartość na współpracę oraz atrakcyjność przedstawionej oferty – dodał.

We Wrzoskach ma powstać zautomatyzowany zakład z zaawansowanym parkiem maszynowym, w którym elementy wytłoczone wcześniej w Kątach Opolskich będą łączone w większe podzespoły. Stamtąd pojadą do zakładów produkcyjnych.

– Chcemy produkować również elementy dla innych branż, nie tylko motoryzacyjnej – zaznacza Roland Krause.

– Zamierzamy zbudować nowoczesny zakład oparty o elementy przemysłu 4.0. Nie będziemy przenosić żadnego zakładu produkcyjnego, tylko chcemy zbudować od podstaw procesy produkcyjne – dodaje Krause.

Firma MM Systemy działa w branży automotive i produkuje elementy tłoczone dla koncernów samochodowych, m.in. Audi i BMW. Specjalizuje się w produkcji tłoczonych elementów ze stali i aluminium. Dzięki częściom produkowanym w Kątach Opolskich udaje się zmniejszyć wagę samochodów. Pierwszym projektem zakładu w Kątach Opolskich była produkcja podzespołu do deski rozdzielczej mercedesa sprintera. Dzięki technologii wykorzystywanej przez MM Systemy część można było „odchudzić” z 132 do 98 kilogramów wagi.