CD Projekt, firma zajmująca się tworzeniem gier komupterowych m.in. Wiedźmin, otwiera swój oddział w budynku Krakowskiego Parku Technologicznego. Krakowskie studio zatrudni ok. 20 osób, które rozpoczną pracę nad nową produkcją. 

Pierwsza informacja o planach CD Projektu pojawiła się w kwietniu, podczas organizowanego przez KPT Europejskiego Festiwalu Gier Digital Dragons 2013, największej w Polsce imprezy B2B.

- Cieszymy się, że CD Projekt spośród wielu lokalizacji wybrał właśnie siedzibę Krakowskiego Parku Technologicznego, wokół którego ostatnio koncentruje się środowisko przedstawicieli branży gier. To tutaj powstał Digital Entertainment Cluster, którego koordynatorem jest KPT. Klaster skupia najważniejsze firmy w regionie. Dotychczas deklarację podpisało 9 firm, kolejne proszą o przyjęcie. To także środowisko krakowskie doprowadziło do powstania pierwszych studiów akademickich kształcących pracowników na potrzeby branży. Europejska Akademia Gier rozpoczęła działalność w 2008 roku z inicjatywy Uniwersytetu  Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, KPT oraz kilkunastu firm - czytamy w oświadczeniu KPT.

W Krakowie działa największy portal growy w  Polsce - Gry-OnLine, który bardzo aktywnie wspiera polską branżę za granicą. Swoją siedzibę w mieście mają również największe i najbardziej cenione polskie studia, takie jak: Reality Pump, Ganymede, Teyon czy Artifex Mundi. Kraków jest wybierany przez firmy także z tego powodu, że znajduje się tutaj najnowocześniejsze w Polsce studio nagrań - Alvernia Studios.