Trwa realizacja największego centrum handlowego w aglomeracji kalisko-ostrowskiej, Galerii Amber. Inwestor zapowiada otwarcie w III kwartale przyszłego roku.

Wraz z budową nadzorowaną przez generalnego wykonawcę - firmę Effiage Mitex, trwa równolegle komercjalizacja powierzchni handlowej. Inwestor, Echo Investment, podpisał właśnie umowę najmu z hipermarketem E.Leclerc. Sklep będzie dysponował powierzchnią wielkości 5 500 mkw.

Galeria Amber to czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstaje w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 33 500 mkw. W obiekcie znajdzie się 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami. Zaplanowano też 7-salowe kino. Do dyspozycji klientów przewidziano około 1 000 miejsc parkingowych.

- To największe centrum w regionie, w dodatku stanowiące część węzła komunikacyjnego, jaki tworzą sąsiadujące dworce: autobusowy i kolejowy. Centra handlowe oparte na podobnym schemacie funkcjonalno-komunikacyjnym, m.in. Złote Tarasy w Warszawie, Galeria Krakowska czy Galeria Bałtycka w Gdańsku to przykłady potwierdzające efektywność takich rozwiązań - dodaje Marcin Materny.