FB Antczak rozpoczyna właśnie prace na placu budowy przy ul. Inwestorskiej w Kaliszu. Na zlecenie firmy Zetor Polska - producenta ciągników rolniczych, powstanie tam hala magazynowo - serwisowa wraz z powierzchnią biurową. Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2016 roku.

Inwestor zlecił FB  Antczak wybudowanie hali magazynowo-serwisowej z częścią ekspozycyjno-biurową o powierzchni 3840 mkw. W budynku znajdzie się pokaźne zaplecze dla pracowników z szatniami i pomieszczeniami socjalnymi. Generalny wykonawca jest także odpowiedzialny za przygotowanie infrastruktury komunikacyjnej na terenie obiektu o łącznej powierzchni 17000 mkw. Koncepcja architektoniczna obiektu powstała w oparciu o minimalizm i maksymalizację użyteczności. Jej autorem jest firma OMIS z Ostrołęki, posiadająca wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i realizacji obiektów przemysłowych.

Zetor Tractors to firma o czeskim kapitale produkujących ciągniki rolnicze. Główna siedziba polskiego oddziału firmy znajduje się w Kaliszu. Według oficjalnych statystyk, do firmy należy ok. 14 proc. polskiego rynku maszyn rolniczych. Zetor w tym roku świętował dwudziestolecie obecności w Polsce, podczas którego sprzedał niemal 34,5 tys. traktorów. Przychody firmy w 2014 roku przekroczyły 250 mln zł.