Austriacka firma Immofinanz zdecydowała o sprzedaży dwóch obiektów logistycznych w Warszawie i w Pradze.

W ramach wycofywania się z rynków magazynowych Immofinanz sprzedał dwa magazyny: Westpoint Distribution Park w Czechach (Praga) i Bokserska Distribution Park w Polsce (Warszawa). Immofinanz poinformowało, że obie nieruchomości zostały sprzedane powyżej wartości księgowej za łączną sumę 33,2 mln euro. Bokserska Distribution Park (17,5 tys. mkw. powierzchni), wybudowany w 2001 roku, przejął brytyjski inwestor UK & European Investments. Magazyn w Pradze z lat 70-tych (64 tys. mkw. powierzchni) zakupił czeski inwestor – Central Group.

- Te dwie transakcje odzwierciedlają naszą strategię wyjścia z sektora logistycznego w Polsce i w Czechach. Nasz inwestycje w Czechach koncentrują się teraz na obiektach handlowych i biurowych. W Polsce posiadamy jeszcze dwie inne nieruchomości logistyczne, które są przeznaczone na sprzedaż w dłuższym terminie. Rozwój nieruchomości logistycznych planujemy skoncentrować na rynkach: niemieckim, rumuńskim i rosyjskim – mówi Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group.

Immofinanz posiada w Polsce logistyczne nieruchomości: Łopuszańska Business Park w Warszawie i Silesia Logistic Park w Kamienicy Polskiej pod Częstochową.