Inwestycja Small Business Unit Segro w Łodzi jest już w 100 proc. wynajęta. Pierwszy w Polsce obiekt SBU, mieszczący się na terenie Segro Business Park Łódź, został w całości wynajęty przez firmę ABB specjalizującą się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu energetyki i automatyki dla branż użyteczności publicznej i przemysłu.

Pod koniec września 2011 roku ABB, firma stanowiąca część międzynarodowego koncernu działającego w branży elektroenergetyki i automatyki, wynajęła ponad 1800 mkw. powierzchni biznesowej w obiekcie typu small business unit w łódzkim parku Segro. W lipcu 2012 firma podpisała umowę na wynajem pozostałej powierzchni magazynowej dostępnej w ramach budynku, czyli dodatkowych 1400 mkw.

Firma ABB należy do największych dostawców rozwiązań z zakresu energetyki i automatyki dla branż użyteczności publicznej i przemysłu. Rozwiązania te pozwalają zwiększyć wydajność, a przy tym ograniczyć szkodliwy wpływ na środowisko. Spółki wchodzące w skład Grupy ABB, są obecne w niemal 100 krajach  i łącznie zatrudniają około 130 000 osób.

- SBU w Łodzi jest optymalnie zlokalizowany w granicach administracyjnych miasta, przy głównych węzłach komunikacyjnych w kraju. Inwestycja charakteryzuje się wysokim standardem wykończeń powierzchni poprzez zastosowanie licznych, funkcjonalnych rozwiązań technicznych umożliwiających łatwe zaadaptowanie przestrzeni zgodnie z potrzebami klienta. Te atuty łódzkiego SBU przekonały naszego dotychczasowego najemcę - firmę ABB, do przedłużenia umowy, a zarazem rozszerzenia współpracy - mówi Waldemar Witczak, dyrektor regionalny Segro.

Łódzki projekt SBU został zrealizowany przez Segro w ramach parku logistycznego Segro Business Park Łódź I na działce o powierzchni 6,6 hektarów. Inwestycja dostarczyła na rynek 34 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biznesowej.