Spółka Heitma kontynuuje zakupy w Polsce. Po zakupie projektów handlowych, zdecydowała się na biurowiec. Aberdeen sprzedał położony w Warszawie Marynarska Business Park spółce Heitman. Doradcą sprzedającego była firma TPA Horwath.

Właśnie został zamknięty proces sprzedaży biurowca Marynarska Business Park w Warszawie. Heitman, w imieniu Heitman European Property Partners IV ("Hepp IV") kupił Aberdeen Marynarska, przejmując 100 proc. udziałów. Zgodę na transakcję kilka miesięcy wcześniej wydał UOKiK.

Firma doradcza TPA Horwath prowadziła obsługę transakcji po stronie Aberdeen, wcześniej doradzając spółce przy kupnie biurowca od firmy Ghelamco za 167 mln euro w 2008 roku oraz przy restrukturyzacji. Eksperci TPA Horwath doradzali również Aberdeen we wcześniejszych procesach, m.in. restrukturyzacji budynku Metropolitan oraz sprzedaży biurowca Focus w Warszawie.

Jak pisaliśmy spółka Heitman w ostatnim czasie zaplanowała również imponujące zakupy w sektorze powierzchni handlowych: projekt Galerii Tarnovia oraz galerii  handlowej w Jeleniej Górze. W tym tygodniu UOKiK wydał również zgodę na przejęcie przez spółkę Galerii Karolinka i Pogoria.