HB Reavis nie spoczywa w Warszawie na laurach. W ubiegłym tygodniu deweloper ogłosił rozpoczęcie budowy trzeciego biurowca w stolicy - Postępu 14 - a w kolejce czekają dwa kolejne projekty.

Do tej pory Grupa HB Reavis, działająca na terenie Europy Centralnej, wybudowała w Warszawie dwa budynki biurowe: Konstruktorska Business Center i Gdański Business Center.

Następne przedsięwzięcia na etapie przygotowań to West Station i kompleks przy ulicy Chmielnej, w samym centrum polskiej stolicy. W przypadku obydwu projektów deweloper czeka na decyzje administracyjne związane z wydaniem warunków zabudowy.

West Station to projekt powstający we współpracy z PKP przy Dworcu Warszawa Zachodnia. Centrum Biznesowe ma składać się z dwóch budynków zapewniających ponad 50 tys. mkw. powierzchni biurowej. Wstępny koszt projektu szacowany jest na 110 mln euro.

Również od PKP HB Reavis zakupił grunty przy ul. Chmielnej 73. Na położonej w centrum stolicy działce powstanie ok. 100 tys. mkw. powierzchni pod wynajem.