Biurowiec Company House II trafia do Griffin Group. Nieruchomość położona przy Al. Jerozolimskich 195A w Warszawie została nabyta od AXA Real Estate.

W budynku Company House II mieści się polski oddział firmy Microsoft. Transakcja została sfinalizowana w środę 19 lutego.

– Inwestycja w Company House II jest naturalnym uzupełnieniem naszej akwizycji z lutego 2013 roku, kiedy kupiliśmy bliźniaczy budynek Company House I, tzw. Philips House. Budynki stanowią swoisty zespół, dobrze się uzupełniają i wierzymy że skupione w jednym ręku, pozwolą osiągnąć odpowiedni efekt synergii. – mówi Tomasz Tondera z Griffin Group, który koordynował przejęcie nieruchomości.

Company House II usytuowany jest w dynamicznie rozwijającej się biznesowej części stolicy, a jego całkowita powierzchnia użytkowa to 9,379 mkw. Został zbudowany w 2003 roku i jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Jego głównymi najemcami po zmianie właścicielskiej pozostaną Microsoft oraz Agfa. Zakup budynku współfinansowany jest przez bank Westdeutsche ImmobilienBank AG (przejęcie istniejącego kredytu bankowego).

Łącznie w ciągu trzech ostatnich miesięcy Griffin kupił trzy biurowce za kwotę ponad 200 mln zł. W grudniu 2013 r. przejął Nordic Park, mieszczący się przy ul. Kruczkowskiego w Warszawie, a w styczniu br. położony w centrum stolicy przy ul. Żurawiej Bliski Office Center.

To kolejny w tym miesiącu zakup Griffin Group. W ubiegłym tygodniu firma kupiła Bliskie Centrum.