Goodman, globalny ekspert w dziedzinie powierzchni logistycznych i biznesowych, wybuduje w Sosnowcu magazyn o powierzchni 25 844 mkw dla firmy logistycznej ILS, należącej do Grupy Inter Cars, największego w Europie Środkowo-Wschodniej dystrybutora części samochodowych. Umowa najmu została podpisana na 10 lat. 

Magazyn będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb ILS, a jego przeznaczeniem będzie magazynowanie i dystrybucja części samochodowych na rzecz Inter Cars. Będzie obejmował 24 844 mkw. powierzchni magazynowej oraz 1 000 mkw. powierzchni biurowej.

Nowy obiekt będzie zlokalizowany w miejscowości Maczki Bór w odległości 10 km od Sosnowca, blisko dobrze rozwiniętej infrastruktury komunikacyjnej, w tym drogi S1 oraz autostrady A4.

– Cieszy nas, że to Goodman został wybrany do budowy magazynu dla ILS, który będzie także naszą pierwszą inwestycją na Górnym Śląsku. Co więcej, jesteśmy w stanie sprostać rosnącym potrzebom logistycznym klientów z tego regionu, ponieważ działka w Sosnowcu pozwala na budowę kolejnych ponad 37 000 mkw. powierzchni magazynowej. W efekcie całość może osiągnąć powierzchnię 66 500 mkw.  - mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Polskę.

Goodman dysponuje jeszcze w regionie działką w Gliwicach, gdzie docelowo może powstać do 50 000 mkw. powierzchni logistycznej.

- Budowę pierwszego magazynu na tym gruncie planujemy rozpocząć jeszcze w tym roku – zapowiada Błażej Ciesielczak.

– Wybraliśmy Goodman jako dewelopera naszego nowego centrum magazynowo-dystrybucyjnego, ponieważ jesteśmy przekonani, że sprosta naszym oczekiwaniom i dostarczy nowoczesny i wydajny obiekt dopasowany do naszych potrzeb. Nasz nowy obiekt w Sosnowcu, dzięki doskonałej lokalizacji, będzie odgrywał kluczową rolę w rozwoju naszej działalności logistycznej w regionie – mówi Wojciech Aleksandrowicz, prezes zarządu ILS.

Magazyn dla ILS zostanie w pełni wyposażony w oświetlenie LED. To pierwszy przypadek, kiedy takie rozwiązanie będzie zastosowane przez Goodman w Polsce, co ustanawia nowe standardy efektywności energetycznej w obiektach logistycznych.  Pośrednikiem w transakcji najmu była firma Colliers International.