Colliers International, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, wygrała przetarg na zarządzanie prestiżowym budynkiem biurowo-usługowym Senator.

Budynek biurowo-usługowy Senator firmy Ghelamco jest położony przy ulicy Bielańskiej 12, w pobliżu rynku Starego Miasta. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 34 000 mkw., w tym prawie 25 000 mkw. powierzchni biurowej. Na parterze budynku pojawi się luksusowa powierzchnia handlowa, zaś pozostałych pięć pięter przeznaczonych jest na biura klasy A.

Senator to długo oczekiwany projekt, który zrealizowany został w miejscu od wieków związanym z instytucjami finansowymi. Mieściły się tu Mennica Państwowa, rosyjski Bank Państwa czy Polska Krajowa Kasa Pożyczkowa, a od 1924 roku siedziba Banku Polskiego. Miejscem szczególnym w Senatorze jest główne Atrium. Jego centralna ściana poddana została  renowacji, dzięki czemu odzyskała oryginalny wygląd znany z sali kasowej dawnego Banku Polskiego.

Projekt architektoniczny biurowca powstał  w belgijskim biurze  Jaspers-Eyers & Partners przy współpracy polskich pracowni AB-Projekt i Architraw GB. Pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku już w lipcu.

- Cieszę się, że to właśnie Colliers będzie zarządzał Senatorem. W dzisiejszych czasach budynki z tak bogatą historią i nietuzinkową architekturą to istne perełki. Myślę, że ten projekt to duży prestiż dla każdego najemcy - komentuje zarządzająca Senatorem Justyna Drużyńska, z działu zarządzania nieruchomościami, Colliers International.