W tym roku prezentacja m.st. Warszawy i oferta inwestorów prywatnych na targach w Monachium będą głównie związane z projektami prowadzonymi wzdłuż II linii metra. Podczas EXPO REAL – największych w Europie targów nieruchomości z segmentu B2B – odwiedzający warszawskie stoisko zobaczą między innymi inwestycje BBI Development, które zaprezentuje projekt pierwszego biurowca bezpośrednio zintegrowanego z metrem - Centrum Marszałkowska, a także największy projekt rewitalizacyjny na warszawskiej Pradze zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie stacji II linii metra - Centrum Praskie Koneser oraz jeden z najwyższych apartamentowców w Europie – Złota 44 - blisko stacji Metra Rondo ONZ.

Targi EXPO REAL to jedno z najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości. Każdego roku, w październiku przyciąga do stolicy Bawarii dziesiątki tysięcy deweloperów, inwestorów, architektów oraz samorządowców. Tradycyjnie, wśród prawie 1700 wystawców, zaprezentuje się Warszawa. Głównym motywem stołecznego stoiska będzie II linia metra, której otwarcie nastąpi na początku listopada.

- Termin targów i planowane otwarcie metra to z naszego punktu widzenia doskonały zbieg okoliczności – mówi Rafał Szczepański z BBI Development.

Spółka BBI Development wzdłuż II linii prowadzi trzy projekty deweloperskie: Złota 44 i Centrum Marszałkowska w sercu Warszawy oraz Centrum Praskie Koneser, zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Wileńskiego, gdzie za miesiąc otwarta zostanie najbardziej wysunięta na wschód stacja nowej linii metra.

- Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego momentu na prezentację naszych flagowych inwestycji profesjonalistom rynku nieruchomości z całej Europy. Są one ściśle związane z powstaniem drugiej linii podziemnej kolejki. Rozbudowane metro redefiniuje w Warszawie pojęcie miejsc dobrze skomunikowanych z centrum naszej stolicy – dodaje Rafał Szczepański.