Inter Cars uroczyście zainaugurował działalność Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. Obiekt zlokalizowany jest w Zakroczymiu koło Warszawy.

Cały teren inwestycyjny zajmuje 15 ha 40 tys. mkw. to łączna powierzchnia magazynowa, na którą składają się obecnie 3 hale. Główna, zbudowana od zera hala ma 30 tys. mkw. i znajduje się w niej 14 tys. mkw. 4-poziomowej zabudowy regałowej. Dwie mniejsze hale, o powierzchni po 5 tys. mkw. każda, powstały w zaadaptowanych na ten cel, już wcześniej istniejących budynkach.

- Centrum logistyczne to nasza przyszłość. Po co je zbudowaliśmy? Można powiedzieć, że dla siebie, dla redukcji kosztów, by zoptymalizować nasze prace. To oczywiście prawda, ale dzięki niemu zyskują też nasi klienci, bo na pewno znacznie wpłynie ono na jakość obsługi. Inter Cars zawsze starał się być liderem, wyznaczał nowe standardy i trendy. Magazyn w Zakroczymiu jest jedynym tego typu w naszej branży w Europie. Cała maszyneria - sorter - bardzo usprawnia proces i redukuje liczbę pomyłek. Stoi za nim olbrzymia ilość pracy programistów, naszych ludzi, którzy projektowali, jak to wszystko ma działać - mówi Maciej Oleksowicz, prezes zarządu Inter Cars.

- Centrum obsługuje kilkanaście krajów Europy. Jest to w tej chwili nasz największy magazyn, z największą ilością asortymentu, ale oprócz niego mamy jeszcze kilka magazynów regionalnych w Polsce. Nie ukrywam, że nasze myśli po raz kolejny wybiegają w przyszłość. Już zastanawiamy się, gdzie zbudować kolejny taki obiekt jak ten, tylko jeszcze lepszy, jeszcze większy - zapowiada Oleksowicz.