Polska wyróżnia się na środkowoeuropejskim rynku powierzchni magazynowych. W opracowanym przez firmę Cushman&Wakefiled rankingu pierwsze miejsce zajmuje polska transakcja. 

Firma doradcza Cushman&Wakefield przygotowała ranking największych transakcji najmu na rynku powierzchni magazynowych Europie Środkowej w 2013 roku. Pierwsze miejsca zajmuje transakcja zrealizowana na terenie Polski.

Pierwsze miejsce zajęła transakcja najmu 50 tys. mkw. przez firmę Castorama w Panattoni Park Stryków. Na drugim miejscu znalazła się transakcje zrealizowana przez firmę Hopi w czeskiej Pradze najmu 46,2 tys. mkw. w PointPark Properties. Na trzecim miejscu znalazła się kolejna transakcja w Polsce - w opolskim obiekcie Panattoni, gdzie firma Polaris wynajęła 34 tys. mkw.

Kolejne miejsce zajęła transakcja najmu przez Škoda Auto 27 tys. mkw. w obiekcie D+D Real w Mladá Boleslav (Czechy) oraz w słowackim Senec transakcja najmu 12 tys. mkw. przez DSV w Prologis. Największa transakcja na Węgrzech miała miejsce w Budapeszcie - najem przez CVR 5,2 tys. mkw. w parku Prologis.