Pod Wrocławiem powstał nowoczesny obiekt logistyczny dla DB Schenker. Inwestycja o powierzchni 9 300 m kw. powstała w Nowej Wsi Wrocławskiej.  Zastosowane w niej rozwiązania zmniejszą dwukrotnie zużycie energii i redukują emisję CO2 o 230 ton rocznie w porównaniu do tradycyjnych obiektów. Obiekt będzie certyfikowany metoda BREEAM In-Use na poziomie Very Good. Inwestycja została wybudowana przez Panattoni Europe.

- Nowoczesny terminal pozwoli DB Schenker nie tylko terminowo obsłużyć większą liczbę przesyłek, ale również zagwarantować jeszcze lepszą obsługę klientom. Najnowsza inwestycja wzmacnia naszą silną pozycję w regionie”. Obsługiwane w niej przesyłki szybko docierają do adresata zarówno krajowego, jak i międzynarodowego, a to dzięki codziennym relacjom pomiędzy 17 terminalami w Polsce oraz połączeniami z siecią w całej Europie. - mówi Janusz Górski, CEO North & East Europe w DB Schenker.

Nowa inwestycja DB Schenker to również konsekwentna realizacja strategii zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa. Na lokalizację nowego terminalu firma wybrała Nową Wieś Wrocławską, tuż przy węźle autostrady A4, bezpośrednio przy skrzyżowaniu dróg A4, E67, A8 – tzw. Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Znajduje się on z dala od osiedli i centrum miasta. Obiekt w całości wyposażony został w oświetlenie typu LED i dodatkowo wzbogacony o system dynamicznego sterowania (rozwiązanie, które umożliwia dostosowanie natężenia oświetlenia w zależności od obecności światła naturalnego np. wpadającego do pomieszczenia przez świetliki dachowe). Ściany zewnętrzne charakteryzuje zwiększony współczynnik izolacji, w tym przypadku U = 0,36 W/m²K. Na dachu zamontowane zostały kolektory słoneczne podgrzewające wodę użytkową w części biurowej, a kotłownia wyposażona została w piec kondensacyjny. Zastosowano również instalacje technologiczne umożliwiające rekuperację, czyli odzysk ciepła nawet w 80 proc., a do toalet w budynku biurowym wykorzystana jest woda deszczowa. W porównaniu do tradycyjnego terminalu logistycznego, rozwiązania te pozwoliły zmniejszyć dwukrotnie zużycie energii, zredukować emisję CO2 o 230 ton rocznie, zmniejszyć pobór mocy do 60 proc. i zaoszczędzić 3 tys. litrów wody dziennie. Podobnie jak poprzednie w pełni ekologiczne inwestycje DB Schenker, obiekt będzie certyfikowany metodą BREEAM In-USE, na poziomie VERY GOOD. DB Schenker jest pierwszym operatorem logistycznym w Polsce, który uzyskał certyfikat BREEAM In-USE dla terminali crossdockingowych.