Erbud wybuduje centrum biurowo-usługowe Royal Wilanów w Warszawie za 212,5 mln zł. To trzeci kontrakt, który spółka podpisała w czerwcu. 

Grupa Capital Park podpisała umowę z generalnym wykonawcą – firmą Erbud SA na realizację projektu Royal Wilanów, zlokalizowanego na rogu ulic Klimczaka i Przyczółkowej. Jednocześnie firma Erbud podpisała umowę na wynajem powierzchni biurowej. Planowany termin rozpoczęcia budowy to III kw. 2013 r. Erbud SA zajmie 2 547 mkw. powierzchni biurowej. Wśród najemców części komercyjnej są już delikatesy Piotr i Paweł, które zajmą powierzchnię ok. 2 000 mkw. oraz szeroki wybór najemców gastronomicznych oraz usługowych.

– Warszawski Wilanów jest miejscem coraz bardziej docenianym przez najemców biurowych, z ogromnym potencjałem. Jest to lokalizacja stanowiąca atrakcyjną alternatywę dla zatłoczonych dzielnic biurowych takich jak chociażby Mokotów – mówi Magdalena Terech, Letting Director w Grupie Capital Park.

– Ofera handlowo-usługowa Royal Wilanów to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy wielokrotnie podkreślali konieczność ożywienia Miasteczka Wilanów restauracjami, barami, kawiarniami, sklepami i punktami usługowymi – mówi Wojciech Nowakowski, Investment Manager w Grupie Capital Park. – Zbudujemy obiekt, który dzięki swojej ofercie oraz sąsiedztwie dwóch placów miejskich stanie się tętniącym życiem miejscem zakupów i spotkań.

Royal Wilanów zlokalizowany jest w sąsiedztwie zabytkowego Pałacu Wilanowskiego. Na pięciu kondygnacjach inwestycji znajdzie się 29 787 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej oraz 6 920 mkw. powierzchni usługowo-handlowej. W podziemnej części budynku znajdzie się trzykondygnacyjny parking na 931 miejsc postojowych dla najemców i klientów oraz parking rowerowy. Proces inwestycyjny przewidywany jest na 24 miesiące. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia JEMS Architekci. Za komercjalizację części handlowej odpowiada BOIG, zaś biurowej – Colliers International.