Gmina Polkowice dostała się do II etapu konkursu, w którym wyłaniane są najatrakcyjniejsze tereny inwestycyjne w Polsce. 

Do prestiżowego konkursu „Grunt na medal 2012” gmina przystąpiła w maju tego roku. Jest to już piąta edycja konkursu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych pod patronatem Ministra Gospodarki i dziennika ekonomicznego „Puls Biznesu”, który promuje tereny pod inwestycje. 

-  Laureaci mają możliwość promocji swojej gminy, jako najlepszego miejsca lokalizacji dla inwestycji. Wyróżnione działki będą rekomendowane w pierwszej kolejności inwestorom zagranicznym. Ponadto dany teren będzie sygnowany logiem „Grunt na medal”, co również można wykorzystać w promocji terenów inwestycyjnych – mówi Urszula Łażewska, dyrektor Wydziału Inicjatyw Gospodarczych i Rynku Pracy UG Polkowice".

Komisja konkursowa zamierza wizytować tereny do końca października. W każdym z województw wybrany zostanie jeden najlepszy grunt na medal. Wyniki konkursu poznamy 15 listopada.

 Zgłoszony przez Polkowice teren inwestycyjny to obszar o wielkości 33 ha przy drodze krajowej nr 3. Łącznie gmina Polkowice posiada do zagospodarowania niemal 100 ha terenów inwestycyjnych.