MLP Group zakończyło budowę parku logistycznego w Lublinie. Do użytkowania oddana została trzecia i ostatnia gotowa hala magazynowa.

Park funkcjonuje na terenie o powierzchni 10 hektarów. Oferuje powierzchnie magazynowe oraz przeznaczone pod lekką produkcję. Łączna powierzchnia najmu wynosi ok. 45 tys. m kw. MLP Lublin znajduje się w centrum Lublina przy drogach ekspresowych S12 i S17, które są częścią obwodnicy Lublina. Ważnym aspektem jest to, że MLP Lublin jest objęty Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Budowa centrum logistycznego rozpoczęła się w 2014 r. Pierwszym najemcą była firma ABM Greiffenberger Polska, specjalizująca się w produkcji silników i systemów napędowych. Wynajęła wówczas blisko 10 tys. m kw., by po dwóch latach zwiększyć ją do ponad 16 tys. m kw. Kolejnym podmiotem była sieć sklepów Stokrotka. Początkowo wynajęła około 6 tys. m kw. powierzchni magazynowo-biurowej, również stopniowo zwiększając wynajmowaną powierzchnię aż do około 23,2 tys. m kw. Trzecim najemcą została firma Turck będąca globalnym partnerem w dziedzinie rozwiązań dla automatyki przemysłowej, obejmując 6,5 tys. m kw.

– Sukces naszej pierwszej inwestycji w rejonie Lublina zachęca nas do rozbudowania oferty. Tym bardziej, że w tym rejonie spotykamy się cały czas z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców na nowoczesne powierzchnie magazynowe. Dlatego planujemy budowę kolejnego centrum logistycznego na tym obszarze. Zakładamy rozpoczęcie realizacji parku MLP Lublin II jeszcze w tym roku. – powiedziała Agnieszka Góźdź, Dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group S.A.