Perełka architektoniczna przy Nowym Świecie w Warszawie sprzedana

  • 6 listopada 2019
  • TerenyInwestycyjne.info

Kamienica Kazimierza Natansona w Warszawie (fot. wikimapia.org)

Zabytkowa kamienica Natansona przy Nowym Świecie w Warszawie została sprzedana. Cały proces trwał jedynie 4 miesiące. Budynek kupiła firma AFI Europe. To największa transakcja związana z zabytkową kamienicą w tym roku w Warszawie.

– To jedna z bardzo nielicznych lub nawet jedyna w ostatnim czasie taka transakcja w tej lokalizacji w Warszawie. Plac Trzech Krzyży to rodząca się na nowo prestiżowa destynacja biurowa i zakupowa w stolicy. Kamienica Natansona to wyjątkowa perełka architektoniczna, która przez wiele lat była domem Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego. Dzięki nowemu inwestorowi obiekt może zmienić swoją funkcję i zyskać nowe życie. Do naszych zadań należało stworzenie i przeprowadzenie całego procesu sprzedaży projektu, który udało nam się zamknąć w rekordowym czasie 4 miesięcy, co pokazuje jak duże zainteresowanie budzą takie projekty. – mówi Paweł Nowak zastępca dyrektora działu Gruntów Inwestycyjnych i Inwestycji Alternatywnych, CBRE.

Budynek powstał w 1910 r. na miejscu kamienicy z połowy XIX w., na polecenie przedstawiciela warszawskiej wybitnej rodziny Natansonów – bankierów, księgarzy i wydawców. Dziś jest wpisany do rejestru zabytków. Jego powierzchnia to 6 tys. mkw. Sprzedający – firma WPG SA zamieszkiwała ją od wielu lat. 

– Od wielu lat zajmowaliśmy w kamienicy powierzchnię biurową, dlatego tak ciężko było nam się z nią rozstać. Mając jednak na uwadze wysokie walory architektoniczne obiektu i doskonałą lokalizację mieliśmy również świadomość, że wartość nieruchomości jest znaczna i ten potencjał można wykorzystać poprzez renowację i adaptację do nowych funkcji biznesowych. Cieszymy się jednocześnie, że dzięki nowemu właścicielowi obiekt odzyska w przyszłości należne mu miejsce „perełki architektury” rejonu Placu Trzech Krzyży i utwierdzi swoją pozycję wśród zabytków na trasie Traktu Królewskiego. – mówi Ryszard Brzozowski, prezes Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego SA. 

To już drugi tego typu budynek kupiony przez firmę AFI w Warszawie. Wcześniej została właścicielem kamienica Wolfa Krongolda, zwanej potocznie „Pekinem”, wzniesionej w latach 1896–1899 przy ul. Złotej w Warszawie. 

– Wierzymy w rozwój segmentu premium na polskim rynku nieruchomości, który jest szczególnie dynamiczny w stolicy. Cały czas oprócz nowoczesnych biurowców klasy A, analizujemy podobne do Nowego Światu 2, atrakcyjnie zlokalizowane obiekty z przeznaczeniem na mieszkania na wynajem. W najbliższym czasie naszym celem jest odnowienie Nowego Światu 2 i przywrócenie go miastu w świeżej odsłonie. Już ruszamy z przygotowaniami. Cieszymy się, że cała transakcja została zrealizowana sprawnie i w tak krótkim czasie. – mówi Michał Stępień z AFI. 

W procesie sprzedaży kamienicy firmie WPG SA. doradzała agencja CBRE.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów