Na warszawskim Mokotowie rozpoczęła się budowa biurowca Lakeside

  • 16 lutego 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

Wizualizacja Lakeside - Warszawa

Międzynarodowy deweloper ATENOR z siedzibą w Belgii, uzyskał pozwolenie na budowę najnowszej inwestycji biurowej Lakeside. Generalnym wykonawcą projektu została firma PORR. Zakończenie inwestycji planowane jest na IV kwartał 2023 roku. Za komercjalizację obiektu odpowiada międzynarodowa firma doradcza JLL.

Lakeside, budynek biurowy o powierzchni około 24 000 mkw., usytuowany będzie na Warszawskim Mokotowie. Lokalizacja u zbiegu ulic Puławskiej i Rzymowskiego, zapewnia łatwy dostęp do środków komunikacji miejskiej, dzięki licznym przystankom linii autobusowych i tramwajowych oraz stacją metra Wilanowska znajdującą się w odległości zaledwie trzech przystanków tramwajowych. Jednocześnie położenie przy głównych arteriach komunikacyjnych stolicy pozwala na dogodny dojazd samochodem z centrum miasta.

Lakeside wyróżnia przyciągająca wzrok architektura i atrakcyjnie położenie biurowca nad jeziorem, w otoczeniu kojącej zieleni. Biurowiec został zaprojektowany przez Grupa 5 Architekci.

Wśród zalet projektu należy również wymienić precertyfikację BREAAM na poziomie Outstanding, która potwierdza, że inwestycja została zaprojektowana zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska i będzie realizowana z poszanowaniem zasad zrównoważonego budownictwa. To nie wszystko. Lakeside na etapie projektu uzyskał też precertyfikację WELL na poziomie GOLD. To wielokryterialny system certyfikacji budynków od International WELL Building Institute™ (IWBI), który koncentruje się na dobrostanie i komforcie użytkowników, biorąc przede wszystkim pod uwagę parametry wpływające na zdrowie i dobre samopoczucie człowieka. Korzystanie z ekologicznych systemów certyfikacji w pełni wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju firmy ATENOR i jej zaangażowanie na rzecz zrównoważonych miast i społeczności.

– Zrównoważone biurowce zyskują w oczach najemców i inwestorów. Dlatego świadomi deweloperzy, tacy jak ATENOR, na szczycie agendy priorytetów biznesowych umieszczają zarówno kwestie środowiskowe, jak i te związane z komfortem i dobrostanem pracowników. To nowe podejście wpływa też na kształtowanie tkanki miejskiej, która w coraz większym stopniu ma odpowiadać na potrzeby użytkowników budynków, ale równocześnie oferować szereg udogodnień także dla lokalnych społeczności. Doskonałym przykładem projektu ucieleśniającego zrównoważony trend jest Lakeside. Jest nam niezmiernie miło, że możemy brać udział w tym przedsięwzięciu, które zapewni pracownikom optymalne środowisko pracy i komfortowe otoczenie. – podkreśla Ilona Danelczyk, Dyrektor w Agencji Biurowej z międzynarodowej firmy doradczej JLL, która jest wyłącznym agentem odpowiadającym za komercjalizację obiektu Lakeside.

ATENOR to firma deweloperska notowana na giełdzie Euronext Brussels. Poprzez swoje podejście do kwestii urbanistycznych i architektonicznych dąży do odpowiedniego reagowania na nowe wyzwania stawiane przez zmiany w życiu miejskim i zawodowym. Spółka ATENOR, aktualnie obecna w 10 krajach Europy, posiadająca w portfolio 32 projekty o łącznej powierzchni ok. 1,3 mln mkw., inwestuje w nieruchomości o dużej skali, spełniające surowe kryteria lokalizacji, efektywności ekonomicznej i poszanowania środowiska.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów